Żłobek czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 6:30 – 16:30.

Funkcjonuje przez cały rok z przerwą miesięczną w okresie wakacyjnym.

Posiadamy 70 miejsc dla dzieci. Z myślą o stworzeniu jak najlepszych warunków rozwoju utworzyliśmy 3 grupy wiekowe:

• Grupa I (Biedronki) – dzieci w wieku od 20 tygodnia do 20 miesięcy
  • Grupa II (Motylki) – dzieci w wieku od 21 do 36 miesięcy
  • Grupa III (Pszczółki) – dzieci w wieku od 12 miesięcy do 24 miesięcy

WYŻYWIENIE

W ramach opieki zapewniamy wyżywienie w postaci 4 posiłków dziennie – śniadanie, II śniadanie, obiad (zupa i drugie danie) oraz podwieczorek. Dzieci otrzymują również wodę/napoje w zależności od potrzeb.
Jadłospis jest układany dekadowo przez intendenta, który uwzględnia zalecane normy żywieniowe.

KADRA

W naszej placówce pracuje doświadczona kadra, dla której dobro dziecko jest nie tylko pracą ale i powołaniem. Zatrudniamy wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną i medyczną. W żłobku pracują opiekunki dziecięce z wyższym wykształceniem, opiekunki, pielęgniarka i personel pomocniczy.

HISTORIA POWSTANIA

Żłobek Miejski w Ostrołęce przy ulicy Doktora Józefa Psarskiego 17 istnieje od 1975 roku. Początkowo – funkcjonował jako zakład opieki zdrowotnej dla dzieci do lat 3. Placówka przechodziła reorganizację, aż do 1991 roku, kiedy to Uchwałą Rady Miasta Ostrołęka utworzono żłobki miejskie.

Jednym z nich był Żłobek Miejski Nr 2 z siedzibą przy ulicy Doktora Józefa Psarskiego 17 pozostałe dwa żłobki funkcjonowały:

• przy ulicy Jaracza – Żłobek Nr 1
  • przy ulicy Prądzyńskiego – Żłobek Nr 3

W takiej strukturze istniały do czerwca 1994 roku. Wtedy to ze względu na bardzo małą liczbę dzieci zlikwidowano Żłobek nr 1 i nr 3. Część pracowników otrzymała przeniesienie do Żłobka przy ul. Doktora Józefa Psarskiego 17.