Witamy serdecznie dzieci i rodziców

Dzisiaj stawiamy na ruch! Chcąc zapewnić dziecku prawidłowy rozwój, należy zadbać nie tylko o jego intelekt, ale także o ciało. Ćwiczyć można w każdych warunkach. Zachęcamy rodziców do wprowadzenia w codzienny plan zajęć elementów ruchowych. Zaangażujmy się w ćwiczenia z Naszymi maluszkami. Naśladując rodziców dzieci nauczą się poprawnie chodzić, szybko biegać, odważnie skakać, zręcznie rzucać i chodzić na czworakach. Oto nasze propozycje:
Pokaż nóżkę
Leżąc na plecach, dziecko podnosi w górę nogę, którą mama podtrzymuje jedną ręką za kostkę, drugą zaś delikatnie prostuje w kolanie.
Mały samolocik
Dziecko stoi zwrócone twarzą do taty. Ten chwyta je pod pachami i podnosi do poziomej pozycji. Jeśli dziecko się nie boi, rodzic zaczyna się obracać, a maluch wyciąga ramiona w bok i ładnie się wygina – samolocik leci.
Na koniku
Dziecko siada okrakiem na ramionach rodzica, który przytrzymuje je za nogi. Początkowo dziecko trzyma dorosłego za głowę. Jeśli nie odczuwa ono strachu, dorosły podskakuje z nim, obraca się, tańczy, pochyla się do przodu.
Berek
Dziecko goni innych uczestników zabawy. W momencie złapania kogoś z bawiących się, następuje zamiana ról. Dla utrudnienia umawiamy się, że goniący nie może dotknąć uciekającego, gdy ten np. stanie na jednej nodze lub wykona przysiad. Rodzice lub starsze rodzeństwo biorący udział w zabawie powinni od czasu do czasu dać się złapać maluchowi, aby sprawić mu radość.
Wąż pełza
Dziecko pełza pod nisko zawieszonym nad ziemią sznurkiem.
Kominiarz
Dziecko wchodzi na pochyło ustawioną drabinkę (ewentualnie płytę lub ławeczkę) w rytm wierszyka: „Idzie kominiarz po drabinie”.
Kręgle
Doskonała zabawa do nauki celowania i toczenia.
Jednonoga lalka
Dziecko staje na jednej nodze, drugą zgina. Początkowo rodzice mogą przytrzymywać pociechę za ręce, aby nie straciła równowagi. Powtarzamy ćwiczenie zmieniając nogę. Doskonali ono koordynację.
 
Podczas ćwiczeń polecamy włączyć ulubione piosenki Maluszka, a wtedy dobra zabawa gwarantowana!?‍♀️??‍♂️